Odpowiedź na pytanie, czy folia grzewcza jest oszczędna, jest złożona. Niezależnie od źródła ciepła, czy będzie to folia grzewcza na podczerwień Dream Heat, czy dom będzie ogrzewany gazem, kotłem na pellet, czy zwykła koza, najważniejsze jest ocieplenie budynku. Zadaniem tych źródeł ciepła jest tylko uzupełnienie straty ciepła z budynku. Na początek warto zastanowić się od czego można zacząć oszczędzać przy ogrzewaniu domu.

Sposoby na oszczędzenie ciepła w domu

Zanim odpowiemy na pytanie, czy folia grzewcza jest oszczędna, chcielibyśmy wskazać sposoby, które można wprowadzić w szybkim czasie i które nie wymagają dużych nakładów finansowych, a pomogą zaoszczędzić ciepło. Są to:

– uszczelnienie okien i drzwi balkonowych. Nie wymaga to dużej ilości czasu, a warto mieć na uwadze, że jakość izolacji na przestrzeni lat spada. Taki prosty zabieg pozwoli uniknąć niekontrolowanych strat ciepła z domu.

– 21 stopni to optymalna temperatura w domu, warto przemyśleć odpowiednie ustawianie temperatury na takim poziomie, będzie to miało pozytywny wpływ na samopoczucie domowników, pozwoli również nie przegrzewać pomieszczeń, co wpłynie pozytywnie na niższe rachunki z ogrzewania.

– przeprowadzenie kontroli technicznej urządzeń do ogrzewania. Wszystkie elementy ogrzewania, systemy wentylacji wymagają przeglądu serwisowego przed zimą. To ważne, żeby sprawdzić, czy wszystko działa prawidłowo, należy to zrobić, aby uniknąć spadku efektywności urządzeń, wyeliminować usterki i zadbać o prawidłowe działanie wszystkich urządzeń.

– skrócić czas wietrzenia pomieszczeń. Każdy lubi, kiedy pomieszczenia w domu są regularnie wietrzone, niesie to za sobą jednak bardzo szybka utratę ciepła z budynku. Zamiast wietrzyć przez długi czas pomieszczenia przy jednym otwartym oknie, lepiej otworzyć drzwi i okna tarasowe na oścież, co pozwoli przewietrzyć pomieszczenie w kilka minut, a ciepło nagromadzone w ścianach umożliwi dogrzanie przestrzeni w krótszym czasie.

Wyżej wymienione informacje to elementarne metody na oszczędzenie ciepła w domu. Najbardziej efektywną metodą będzie termomodernizacja domu, której celem jest zwiększenie parametrów systemu izolacji termicznej. Należy dążyć do osiągnięcia jak najlepszego stopnia izolacji. System grzewczy, który będzie pracował w domu z lepsza izolacja będzie bardziej efektywny i wydajny.

Folia grzewcza – skuteczny i wygodny sposób oszczędnego ogrzewania

Na koniec bardzo ważny element, tj. odpowiednie źródło ogrzewania. System grzewczy oparty o folie grzewcze Dream Heat, które dzięki sprawności 99% (cała powierzchnia folii grzewczych w równomierny sposób oddaje ciepło) nagrzewają pomieszczenia z 15 do 21 stopni w niecałą godzinę. Folia grzewcza jest systemem całkowicie bezobsługowym, koszty zużycia energii dla domu 120m/kw wybudowanego w roku 2021 wynoszą ok 4500/5000 kWh. Czy folia grzewcza jest oszczędna? Tak! Daje ona możliwość użytkowania jej w wybranych przez nas pomieszczeniach, nie trzeba załączać całego systemu ogrzewania w domu, żeby dogrzać salon lub tylko łazienkę. Dopasowanie mocy do danego pomieszczenia w zależności od potrzeb mieszkańców nie stanowi żadnego problemu. Koszty montażu całego systemu wraz z 30-letnią gwarancją i certyfikatem bezpieczeństwa TUV wynoszą ok. 21000 zł dla domu, który ma 120 m/kw.