Folia grzewcza Dream Heat

Folia Dream Heat służy do ogrzewania ścian, podłóg oraz sufitów, które następnie ogrzewają powietrze w pomieszczeniu. Dzięki temu, temperatura powietrza jest stała.

Ogrzewanie podłogowe – folia grzewcza

Ekologiczne i niezawodne rozwiązania umożliwiają szybkie ogrzanie dużej powierzchni podłogi. Zapewniają komfort termiczny pomieszczeń mieszkalnych i biur. Oferowane produkty mogą być stosowane zarówno jako podstawowe systemy ogrzewania, jak i pomocnicze. Znajdują zastosowanie w mieszkaniach, domach jednorodzinnych oraz obiektach użyteczności publicznej. Są łatwe w montażu i tanie w codziennej eksploatacji.

Budowa Folii Dream Heat

Rodzaje folii Dream Heat

DREAM HEAT

DHN01

Podłogowa

Napięcie: 230V
Maksymalna moc na m2: 240W
Tolerancja mocy: 240W +-10%
Minimalny rozmiar ciętej folii: 50X20(cm)
Maksymalna temp. grzania: 50oC
Zakres temp.: 0-50oC: 0-50oC
Zewnętrzny czujnik temp..: 0-35oC
Sprawność.: 99%+-1%
Waga produktu : 38kg

DREAM HEAT

DHN02

Sufitowa

Napięcie: 230V
Maksymalna moc na m2: 400W
Tolerancja mocy: 400W +-10%
Minimalny rozmiar ciętej folii: 33X10(cm)
Maksymalna temp. grzania: 50oC
Zakres temp.: 0-50oC: 0-50oC
Zewnętrzny czujnik temp..: 0-35oC
Sprawność.: 99%+-1%
Waga produktu : 41kg

DREAM HEAT

DHN03

Podłogowa, Ścienna

Napięcie: 230V
Maksymalna moc na m2: 220W
Tolerancja mocy: 220W +-10%
Minimalny rozmiar ciętej folii: 33X10(cm)
Maksymalna temp. grzania: 50oC
Zakres temp.: 0-50oC: 0-50oC
Zewnętrzny czujnik temp..: 0-35oC
Sprawność.: 99%+-1%
Waga jednostki: 41kg

DREAM HEAT

DHN04

Podłogowa

Napięcie: 230V
Maksymalna moc na m2: 160W
Tolerancja mocy: 160W +-10%
Minimalny rozmiar ciętej folii: 50X20(cm)
Maksymalna temp. grzania: 40oC
Zakres temp.: 0-50oC: 0-40oC
Zewnętrzny czujnik temp.: 0-35oC
Sprawność.: 99%+-1%
Waga jednostki: 38kg

Zużycie prądu

Wysokiej jakości ogrzewanie podłogowe matami i folią grzewczą to przyjazna środowisku metoda, która gwarantuje niskie zużycie prądu. Oszczędności energii elektrycznej przekładają się na obniżenie kosztów rachunków już w pierwszym sezonie. Duża moc oferowana przez te rozwiązania sprawia, że mogą być one wykorzystywane jako podstawowe, a zarazem jedyne źródło ciepła w domu i biurze. Istotnym aspektem jest fakt, że im wydajniejszy produkt się wybierze, tym proporcjonalnie będzie on miał wyższą cenę.

Nie należy zapominać, że efektywność grzania, a co za tym idzie, zużycie energii, jest również związana ze sprawnością energetyczną budynku. Warto zatem zadbać o odpowiednią szczelność budowanego domu oraz zastosować okna i drzwi o dobrych parametrach termicznych. Aspekty termoizolacji trzeba zatem uwzględnić już na etapie projektowania nowego domu lub siedziby firmy. Pewne modernizacje w tym zakresie można również wykonać, gdy mamy do czynienia ze starszym obiektem, w którym planowane jest przeprowadzenie generalnego remontu. Niezależnie od tego, czy system cieplny będzie montowany w obiekcie nowym, przed termomodernizacją, czy też po odrestaurowaniu wnętrz, nasze rozwiązania sprawdzą się doskonale. Zapewnią duże oszczędności energii elektrycznej i komfort mieszkańcom.

Poprzez zastosowanie laminatów odpornych na termokurczliwość, produkt posiada 30-sto letnią gwarancję.

Ogrzewanie podłogowe Dream Heat to XXI wiek w technice grzewczej.

  • W pełni zintegrowany system ogrzewania zakłada połączenie folii grzewczej Dream Heat z energią pochodzącą z instalacji fotowoltaicznej
  • Koszt paneli fotowoltaicznych można porównać do kosztu budowy kotłowni, co w rezultacie daje użytkownikowi całkowicie darmowe i bezobsługowe ogrzewanie domu
  • Cały proces jest wspierany przez inteligentne rozwiązania
  • Bazując na energii słonecznej, system ogrzewania Dream Heat idealnie wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju oraz odnawialnych źródeł energii
Katalog produktu

Folia grzewcza montaż – Zobacz Film

Istotnym walorem folii Dream Heat jest łatwość samodzielnego wykonania instalacji przez inwestora,
która zakłada, że dla domu o powierzchni 150 m2 montaż folii Dream Heat zajmuje 1 dzień roboczy, Folia dostarczana jest w rolkach
o dowolnej długości i szerokości 100 cm, z możliwością docinania,
co 25 cm co jest jej dodatkowym atutem.

Wszechstronność użycia

FOLIE DREAM HEAT można instalować w podłodze, ścianach lub na suficie. W budynkach mieszkalnych i gospodarczych.

Dobrze dobrana folia grzewcza zapewni idealne warunki bytowania. Profesjonalny kalkulator dostępny na naszej stronie internetowej pomoże Ci w wyborze odpowiedniego produktu i jego parametrów, dopasowanych do potrzeb danego wnętrza i Twoich oczekiwań. Wyroby z naszego asortymentu to nowoczesne rozwiązania systemowe umożliwiające wykorzystanie energii cieplnej pochodzącej z instalacji fotowoltaicznej. Panele PV stanowią przyjazne środowisku naturalnemu, a zarazem darmowe i odnawialne źródło ciepła.

Nasza wysokiej jakości mata grzewcza pod panele zdobywa bardzo dobre opinie klientów. Zazwyczaj jest dostępna w wersjach o mocy od 100 do 200 W/m2. Im wyższy parametr, tym droższy jest produkt. Jednocześnie w cenę jest wliczony sterownik do kontroli temperatury. Jeśli Twoja podłoga wykonana jest z płytek, terakoty albo gresów, czyli tzw. zimnych materiałów, wówczas należy zastosować urządzenia o wydajności minimalnej 150 W/m2. W przypadku ogrodów zimowych minimum to 200 W/m2.

Warto zaznaczyć, że koszt budowy systemu pozyskiwania energii ze słońca jest porównywalny ze stworzeniem konwencjonalnej kotłowni CO. Jednakże to właśnie pierwsze rozwiązanie jest bardziej ekologiczne i pozwala na w pełni bezobsługową eksploatację przez wiele lat.

Folia grzewcza co to jest

Wielu klientów zadaje pytania, co to jest folia grzewcza Dream Heat. Jest to nowoczesny system ogrzewania podłogowego, którego montaż może wykonać dowolna ekipa budowlana bez konieczności posiadania specjalistycznych narzędzi czy dedykowanych szkoleń. Rozwiązania te są polecane, szczególnie gdy mamy do czynienia z podłogami zbudowanymi z paneli laminowanych oraz naturalnego drewna. Pozwalają na szybkie i równomierne ogrzanie całej powierzchni. Jednocześnie nie zużywają dużo energii i są w stu procentach bezgłośne.

Produkty Dream Heat są zbudowane ze specjalnych mikroprzewodów grzejnych o bardzo wysokiej gęstości. Zapewniają wysoką wydajność pracy i mogą stanowić autonomiczne źródło ciepła bez konieczności dogrzewania pomieszczeń dodatkowymi grzejnikami konwektorowymi w okresie jesienno-zimowym. Specjalna konstrukcja umożliwia stosowanie ogrzewania foliami grzewczymi również w łazienkach. Standardowe systemy determinują podniesienie wysokości podłogi nawet o 10 cm, co zazwyczaj dyskwalifikuje je na starcie. W przypadku mat Dream Heat problem został wyeliminowany. Nowoczesna technologia sprawia, że produkty mogą być stosowane w dowolnym miejscu – kuchni, toalecie, jadalni, a także przedpokoju i salonie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać je także w sali konferencyjnej, biurze czy dużej przestrzeni typu Open Space.

Folia grzewcza montaż

Rozwiązania wykorzystujące folie grzewcze są łatwe w montażu i bezawaryjne. Proces instalacji zaczyna się od określenia miejsca, w którym znajdzie się sterownik temperatury. Elektroniczny regulator gwarantuje utrzymanie zadanego poziomu ciepła w pomieszczeniu. Jednocześnie układ zapewnia zabezpieczenie przed przegrzaniem podłogi oraz paneli podłogowych. Do urządzenia należy w odpowiedni sposób doprowadzić zasilanie. Kolejnym krokiem jest montowanie izolacji oraz wytłumienia na wcześniej oczyszczoną powierzchnię.

Samo układanie ogrzewania w postaci folii lub maty powinno się zacząć od sprawdzenia rezystancji materiału i weryfikacji na podstawie not technicznych producenta. Mocowanie odbywa się przy użyciu taśmy klejącej albo specjalnego kleju montażowego. Wszelkiego rodzaju połączenia, jakie występują w trakcie montażu rozwiązań Dream Heat, należy bezwzględnie zaizolować w odpowiedni sposób, tak, by nie stanowiły zagrożenia przebiciem i porażeniem. Po ułożeniu warstwy grzewczej można przystąpić do finalnego ułożenia samych paneli podłogowych. Pamiętaj, że dopiero po ich zamocowaniu możemy podłączyć zainstalowane maty i regulator temperatury.

MONTAŻ NA SUFICIE

STROP
STELAŻ I WEŁNA MINERALNA
EKRAN ALUMINIOWY
FOLIA DREAM HEAT
PŁYTA GIPS KARTON

MONTAŻ NA PODŁODZE Z PANELAMI

PODŁOGA DREWNIANA
FOLIA PE
FOLIA DREAM HEAT
EKRAN ALUMINIOWY
PODŁOŻE

MONTAŻ NA PODŁODZE Z KAFLAMI

KAFLE PODŁOGOWE
KLEJ I WYLEWKA
FOLIA PEFOLIA DREAM HEAT
EKRAN ALUMINIOWY
PODŁOŻE

Maty grzewcze zużycie prądu

Profesjonalna mata grzewcza jest nowoczesnym produktem o niskim zużyciu prądu. Zastosowane technologie pozwalają na jej sterowanie również z użyciem inteligentnych systemów bezprzewodowych Dream Connect Wi-Fi. Jeżeli szukasz ekologicznego ogrzewania podłogowego wykorzystującego odnawialne źródła energii, to skorzystaj z naszej oferty już dziś! Zapewniamy fachowe wsparcie i pomoc w doborze odpowiednich rozwiązań.

Zapraszamy do kontaktu