Odpowiedź na pytanie „ile kosztuje ogrzewanie elektryczne” możemy podzielić na dwie części. Pierwsza analiza będzie dotyczyć kosztów inwestycyjnych, czyli tych pieniędzy, które trzeba wydać, aby zainstalować ogrzewanie elektryczne. Należy też pochylić się nad kosztami eksploatacyjnymi. To właśnie ich stosunkowo niski poziom w głównej mierze przyczynia się do podjęcia decyzji o zmianie sposobu ogrzewania domu lub mieszkania.

Ile kosztuje ogrzewanie elektryczne pod kątem inwestora?

Folia Dream Heat to najgrubsza folia na rynku. Jako jedyna ma 10 warstw ochronnych. Głównym elementem folii grzewczej na podczerwień Dream Heat z 30-letnią gwarancją jest pasta karbonowa, która jest otoczona z dwóch stron pięcioma warstwami ochronnymi. Folia grzewcza jako produkt nie jest jedynym czynnikiem składającym się na koszt inwestycyjny. Dodać do tej grupy należy też produkty montażowe, które nie powinny odbiegać jakością od samego elementu grzewczego. To wykonane z solidnych materiałów przewody, taśmę izolacyjną i wulkanizująca oraz pozostałe elementy.

Duży wpływ na to, ile kosztuje ogrzewanie elektryczne ma ponadto dobór termostatów. Dream Heat ma do wyboru termostaty podstawowe oraz bardziej rozbudowane modele z funkcją WiFi. Ważnym czynnikiem końcowego kosztu jest montaż przez certyfikowanego instalatora. Gdy to on będzie odpowiedzialny za montaż, Dream Heat daje 30 lat gwarancji na sprawność ogrzewania. Instalator został w tym celu odpowiednio przeszkolony i zna doskonale wytyczne producenta.

Skoro już wiadomo, na co zwrócić uwagę przy planowaniu inwestycji, odpowiedzmy w końcu, ile kosztuje ogrzewanie elektryczne. W domu o powierzchni 100 m2 to wydatek rzędu 22-27 tysięcy złotych. Jest to koszt końcowy, uwzględniający prace montażowe. Należy podkreślić, że dzięki zastosowaniu folii grzewczej Dream Heat inwestor nie musi wydawać pieniędzy na komin spalinowy, przyłącze gazu, czujniki dymu/czadu i zyskuje w miejsce kotłowni dodatkowe pomieszczenie użytkowe.

Ile kosztuje ogrzewanie elektryczne pod kątem użytkownika?

Eksploatacyjne koszty ogrzewania są uzależnione od kilku zmiennych. Powierzchnia w m2, wysokość pomieszczeń, zadana temperatura, termika i szczelność budynku. To wszystko ma wpływ na zużycie energii potrzebnej do ogrzewania. Dzięki systemowi grzewczemu Dream Heat można zaoszczędzić konkretne kwoty, bo użytkownik nie ponosi dodatkowych kosztów przeglądów rocznych. Nie ma tu czyszczenia komina. Nie ma przeglądów gazowych czy kominiarskich. W skali roku, w przypadku innych systemów grzewczych, może to być kwota łącznie przekraczająca nawet tysiąc złotych.

Inwestycja w system grzewczy Dream Heat jest opłacalna ze względu na brak stałych kosztów eksploatacyjnych. W sezonie grzewczym, aby zapewnić ciepło w zbudowanym w nowej technologii domu o powierzchni 100 m2, należy zużyć minimum 3000 kWh. Warto dodać, że przy połączeniu ogrzewania elektrycznego Dream Heat z instalacją fotowoltaiki możemy właściwie zapomnieć o kosztach ogrzewania. ZERO – to właśnie może być odpowiedź na pytanie, ile kosztuje ogrzewanie elektryczne. Trzeba być jednak świadomym, że zużycie energii w każdym budynku będzie inne. Nasi doradcy pomogą w wycenie i przekażą informacje, jak korzystać z ogrzewania elektrycznego Dream Heat.