Folia DREAM HEAT charakteryzuje się wytrzymałością, efektywnością i czystym łatwym montażem. Dzięki swojej unikatowej budowie matę można zainstalować w każdym miejscu. Zalecamy skorzystania z naszej bazy specjalistów. Każdy z instalatorów przeszedł szereg szkoleń. Jesteśmy pewni wiedzy i umiejętności, dlatego przy wykonaniu usługi montażu przez certyfikowanego montera rozszerzamy gwarancję na folię do 30 lat!

Zobacz Film z Montażu
Istotnym walorem folii Dream Heat jest łatwość samodzielnego wykonania instalacji przez inwestora, która zakłada, że dla domu o powierzchni 150 m2 montaż folii Dream Heat zajmuje 1 dzień roboczy, Folia dostarczana jest w rolkach o dowolnej długości i szerokości 100 cm, z możliwością docinania, co 25 cm co jest jej dodatkowym atutem.

Instrukcja krok po kroku!

Przygotowanie do montażu.

 1. Na podstawie charakterystyki energetycznej dokonujemy rzeczywistych i dokładnych pomiarów powierzchni grzewczej, na podstawie projektu budowlanego planujemy rozmieszczenie folii grzewczej Dream Heat.
 2. Planujemy miejsce na termostat, ważne – na każde 15m2 folii dedykujemy jeden termostat.
 3. Sprawdzamy, czy instalacja elektryczna posiada zabezpieczanie przepięciowe, warto sprawdzić ostatnie pomiary elektryczne. UWAGA – zgodnie z warunkami gwarancji producenta tylko ważne pomiary elektryczne utrzymują gwarancję producenta.

Przygotowanie pomieszczenia.

 1. Staramy się przygotować pomieszczenie usuwając wszystkie elementy mogące przedziurawić ekran aluminiowy lub matę grzewczą. W zależności od miejsca umieszczenia folii (podłoga/ściana/sufit) przygotowujemy powierzchnię. Odporność na wodę i wilgoć mogą być szkodliwe dla folii stąd zalecana jest ochrona przez wodą i mrozem.

Izolacja termiczna.

 1. Ekran aluminiowy docinamy zgodnie z wielkością pomieszczenia. Montaż ekranu aluminiowego zależy od podłoża: jeżeli jest to płyta OSB używamy taśmy dwustronnej, jeżeli jest to posadzka betonowa używamy kleju do mocowania.

Maty grzewcze – ułożenie.

 1. Zgodnie z projektem docinamy i układamy maty grzewcze Dream Heat w pomieszczeniu. Zalecana długość jednego elementu grzewczego wynosi 8m2. Maksymalna długość kabla pomiędzy matą a termostatem wynosi 8m (wynika to z przekroju kabla, który wynosi 2.5mm).

Łączenie maty grzewczej Dream Heat z termostatem.

 1. Docinamy matę zgodnie z zasadami opisanymi powyżej.
 2. Nożem odsłaniamy na długość ok 2,5cm kable miedziane z lewej i prawej strony maty grzewczej.
 3. W odsłonięty kabel wkładamy ocynkowaną miedzianą złączkę.
 4. Ściągamy izolację z kabla i wkładamy przewód w złączkę.
 5. Zaciskamy złączkę dedykowaną zaciskarką DH-CP1.
 6. Izolujemy taśmą butylową od dołu i z góry połączenie maty z przewodem elektrycznym.
 7. Całą krawędź izolujemy dodatkowo taśmą izolacyjną.
 8. Drugi koniec kabli (+ i -) wpinamy do termostatu w gniazda opisane jako N1 i N2 (kolejność dowolna).
 9. Zgodnie z opisem na termostacie, podłączamy kabel neutralny (N) i fazę (L).
 10. Podłączamy czujnik temperatury kontrolujący temperaturę maty.

Sprawdzamy działanie systemu.

 1. Przyciskiem ON/OFF na termostacie uruchamiamy system, ustawiamy dowolną temperaturę grzania, zaleca się na start ustawienie tem. 35 stopni, po upływie ok 10min sprawdzamy, czy mata grzewcza Dream Heat rozgrzała się równomiernie we wszystkich (skrajnych) miejscach.

Zobacz również