Nasi partnerzy mają ze sobą setki przeprowadzonych montaży na terenie całej Polski i Europy. Od początku wprowadzenia naszych folii grzewczych Dream Heat na rynek, spotkaliśmy się z tysiącami osób, przeprowadziliśmy setki rzeczowych rozmów. Część naszych klientów, przed instalacją podchodziła zachowawczo do tematu montażu folii. Panele grzewcze na podczerwień – czy to ogrzeje mi dom, czy to jest wydajny system? Nie wszyscy byli przekonani do tego rozwiązania. Momentem przełomowym były pierwsze montaże i opinie użytkowników naszego systemu.

Panele grzewcze na podczerwień – opinie naszych klientów

Według opinii naszych użytkowników do głównych zalet naszych paneli grzewczych na podczerwień zaliczają się: oszczędność, aspekt ekologiczny, łatwość montażu, całkowity brak konieczności obsługi naszego systemu, wydajność i krótki czas ogrzewania pomieszczeń.

Oszczędność paneli grzewczych

Na tej płaszczyźnie przede wszystkim warto skupić się na kosztach inwestycyjnych. Dla domu, który ma 120m2 koszt naszego systemu z montażem to wydatek około 22000pln. Panele grzewcze na podczerwień to również oszczędność w kosztach eksploatacji, wydatki na użytkowanie naszego systemu porównywalne są do kosztów ogrzewania gazem. Dla takiego domu średnie zużycie prądu w ciągu roku wynosi ok 4500 kWh, czyli ok 3200pln. Ostatni, również aspekt związany z kwestią oszczędności to czas. Opinie użytkowników pokazują, że czas montażu naszego systemu, który wynosi 1 dzień roboczy jest dla nich bardzo ważnym elementem całego procesu budowlanego.

Ekologia

Coraz większa świadomość ludzi nt. emisji CO2 sprawia, że nasz produkt idealnie wpisuje się w ich potrzeby. W porównaniu do innych metod ogrzewania, nasze folie przez cały cykl życia pozostawiają mały ślad węglowy. Co ciekawe, istnieją ogólnie dostępne badania, które pokazują różnice w emisji CO2 pomiędzy ogrzewaniem panelami grzewczymi na podczerwień a gazem. Podczerwień wypada tutaj znacznie lepiej. Warto o tym pamiętać mając na uwadze jakość powietrza, z którego korzystamy wszyscy 😊

Obsługa systemu

W tym aspekcie opinie użytkowników skupiają się na najważniejszej rzeczy – system ustawiony raz działa bez dodatkowych działań ze strony inwestora. Wydaje się to normalne w XXI wieku, są jeszcze jednak domy ogrzewane węglem, pelletem, w których użytkownik co jakiś czas musi iść i uzupełnić piec odpowiednim paliwem. Jak mówią użytkownicy naszego systemu: system paneli grzewczych na podczerwień docenia się dopiero po zmianie z innego systemu!

Wydajność i krótki czas ogrzewania panelami grzewczymi na podczerwień

45min – tyle wynosi czas ogrzewania pomieszczenia naszymi foliami z 15oC do 21oC! To bardzo duża wygoda, system pracuje 45min do podniesienia temperatury o 6 stopni, następnie wyłącza się i nie pobiera prądu. Sprawdza się to idealnie, zwłaszcza w przypadku montażu naszych paneli grzewczych na podczerwień montowanych w domkach letniskowych.

Zobacz również

  • Polski producent paneli na podczerwień

Polski producent paneli na podczerwień

Co zapewnia klientom polski producent paneli na podczerwień? Najwięcej pracy wkładamy w tworzenie folii grzewczych na podczerwień klasy premium. Jest to szczególnie ważny ...

Ogrzewanie gazem czy prądem

Ogrzewanie gazowe czy elektryczne? Radzimy co wybrać Pytanie, czy wybrać ogrzewanie gazowe czy elektryczne, zadaje sobie coraz więcej osób. Rosnące podwyżki cen gazu ziemnego ...