W ostatnich tygodniach opublikowano kilka raportów z badań rynkowych na temat perspektyw Międzynarodowego Rynku Elektrycznego Ogrzewania Podłogowego na lata 2022 – 2027. Ich analiza koncentrowała się na szerokim zakresie czynników, takich jak zmieniająca się dynamika rynku pod względem uwzględnienia wszystkich szczegółów, takich jak wielkość i wartość udziału w rynku według graczy, regionów, rodzaju produktu, konsumentów i ich szczegółów zmiany cen, struktury kosztów / przychodów. Ponadto oferują szczegółowy podział kluczowych czynników wzrostu rynku wraz z analizą wpływu.

Podsumowując niektóre z kluczowych trendów, które mają napędzać trajektorię wzrostu rynków elektrycznego ogrzewania podłogowego, zidentyfikowali:

  1. Jeśli chodzi o wpływ na środowisko, elektryczne ogrzewanie podłogowe ma kilka zalet. Wszystkie sprowadzają się do jednego podstawowego punktu: elektryczne ogrzewanie podłogowe zużywa mniej energii do działania. Zgodnie energymanagementmag.co.uk, przeciętny system ogrzewania podłogowego zużywa o 15-40% mniej energii niż tradycyjne grzejniki i wymaga znacznie niższej temperatury przepływu do ogrzania obszaru.
  2. Kolejną istotną zaletą tego typu ogrzewania pod względem środowiskowym jest to, że może ono wykorzystywać energię ze źródeł odnawialnych. Ze względu na niskie zapotrzebowanie na energię może być zasilany panelami słonecznymi, takimi jak słoneczny system termiczny, a nawet pompy ciepła, zmniejszając całkowity ślad węglowy. Podczas gdy elektryczne ogrzewanie podłogowe wymaga większych inwestycji początkowych, opłaca się w dłuższej perspektywie przy znacznych oszczędnościach energii.
  3. Na przykład prognoza francuskiego rynku elektrycznego ogrzewania podłogowego będzie napędzana przez rosnącą turystykę i zimną pogodę. Rząd oszacował, że w 2020 roku przyjmie 100 milionów międzynarodowych turystów. Po wprowadzeniu szczepionki na COVID-19 oczekuje się, że rząd będzie nadal inwestował w sektor hotelarski i hotelarski, aby zaoferować turystom luksus i wyjątkowy komfort. Elektryczna instalacja ogrzewania podłogowego w hotelach może pomóc w utrzymaniu estetyki pokoi hotelowych, ponieważ zajmują one minimalną przestrzeń, mogą również uzupełniać wystrój pokoju.
  4. Rynek elektrycznego ogrzewania podłogowego w Europie będzie się rozwijał ze względu na wszechstronność produktów i znaczną poprawę oszczędności energii. Najnowsze funkcje produktu, takie jak wspomaganie szybszego suszenia kałuż lub wycieków, zapobieganie przemieszczaniu się kurzu w pomieszczeniach oraz jego niekorozyjne i regulowane elementy grzewcze przyciągają klientów.
  5. W warunkach mieszkalnych elektryczne podłogowe maty grzewcze są szeroko stosowane w kuchni i łazienkach. Pilne standardy unijnej gospodarki o obiegu zamkniętym dążącej do zrównoważonych postępów, a także ciągły nacisk rządu na rozwój budownictwa ekologicznego prawdopodobnie przyczynią się do absorpcji produktów w nowych budynkach.

Elektryczne systemy ogrzewania podłogowego z pewnością wygrywają z innymi produktami na rynku pod względem komfortu, efektywności energetycznej i długoterminowych kosztów. Dodatkowe rynki niszowe obejmują łagodzenie dyskomfortu stawów, a jednocześnie zapobieganie ruchowi cząstek kurzu, zwalczanie zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach. W samej Wielkiej Brytanii około 35% dorosłych w wieku 45 lat i starszych cierpi na zapalenie stawów, więc wzrost populacji geriatrycznej może być kluczowym czynnikiem napędzającym trendy na rynku elektrycznego ogrzewania podłogowego w Wielkiej Brytanii, Europie i na świecie w ciągu najbliższych pięciu lat.

W oparciu o wszystkie te ważne odkrycia i mając na uwadze nasze unikalne zalety technologiczne w porównaniu ze wszystkimi innymi typami elektrycznych systemów ogrzewania podłogowego.