Promienniki na podczerwień to urządzenia, które coraz częściej pojawiają się w naszym otoczeniu. Podczas wizyty w restauracji z pewnością już nieraz zwracaliśmy uwagę na charakterystyczne urządzenie emitujące ciepło. Innym razem takie rozwiązanie zauważamy w domach naszych przyjaciół. Jedno jest pewne – świadomość na temat użytkowania rozwiązań emitujących fale podczerwone w charakterze ogrzewania bardzo się zwiększyła. Rezygnujemy dzisiaj z kotłów grzewczych czy kominków na rzecz ekonomicznych, a także ekologicznych alternatyw. Promiennik elektryczny tarasowy to z kolei doskonałe rozwiązanie dla miłośników spędzania czasu przed swoim domem.

Czym jest promiennik podczerwieni do ogrodów zimowych?

Zacznijmy od podstaw – promiennik podczerwieni na taras to urządzenie, które umożliwia korzystanie z tarasu również w chłodniejsze dni. Dzięki temu, że emituje promieniowanie podczerwone, ogrzewa przestrzeń wokół siebie, a nie powietrze – komfort termiczny pojawia się zatem szybko i utrzymuje się przez długi czas. Promiennik podczerwieni składa się z elementu grzejnego, który zamienia energię elektryczną w promieniowanie podczerwone, oraz obudowy chroniącej konstrukcję przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Rodzaje i modele promienników podczerwieni

Na rynku dostępne są trzy rodzaje promienników podczerwieni:

  • Promiennik podczerwieni naścienny – montowany bezpośrednio na ścianie.
  • Promiennik podczerwieni wolnostojący – samodzielnie stojący, zazwyczaj na trójnogu.
  • Promiennik podczerwieni przenośny – lekki i poręczny, można go swobodnie przemieszczać.

Każdy z tych rodzajów ma swoją specyfikę – należy wziąć to pod uwagę przed zakupem.

Zalety korzystania z promiennika podczerwieni na tarasie

Istnieje wiele sposobów na ogrzanie przestrzeni wokół siebie, ale nie każdy z nich jest równie efektywny i szybki. Rozwiązaniem, które spełnia te kryteria, jest bezpośrednie ogrzewanie obiektów, mebli oraz ludzi, a nie powietrza. Dzięki temu szybciej odczuwamy ciepło, a straty energetyczne redukowane są do absolutnego minimum. Dodatkowym atutem jest fakt, że taki rodzaj ogrzewania nie generuje żadnych szkodliwych substancji, które trafiałyby do środowiska naturalnego. Promiennik elektryczny tarasowy nie emituje ani spalin, ani hałasu.

Promienniki Dream Heat

Dream Heat zapewnia swoim klientom promiennik podczerwieni na taras w dwóch wariantach: Heat Force oraz Crystal Carbon. Jaka jest między nimi różnica?

Promienniki Heatforce IR to seria niedrogich urządzeń na podczerwień, zaprojektowanych specjalnie do ogrzewania małych i średnich pomieszczeń o powierzchni od 4 do 24 m². Promienniki te można wyposażyć w akcesoria, takie jak termostat, czasowy włącznik i wyłącznik oraz nóżki, dzięki którym można je ustawić na podłodze.

Promiennik elektryczny tarasowy w tym wariancie dostępny jest w różnych konfiguracjach mocy, co wpływa również na rozmiar. Na przykład, Heatforce IR 360 W ma wymiary 59,5 × 59,5 × 2,2 cm i nadaje się do pomieszczeń o powierzchni około 4 m², natomiast Heatforce IR 1200 W ma wymiary 120 × 100 × 2,2 cm i jest odpowiedni do ogrzewania pomieszczeń o powierzchni około 24 m² (przy założeniu standardowej wysokości pomieszczenia wynoszącej 2,8 m).

Promiennik podczerwieni Dream Heat Crystal Carbon to urządzenie, które stosuje metodę ogrzewania daleką podczerwienią, wykorzystując kryształ węgla. Dzięki nowoczesnemu i smukłemu designowi oraz energooszczędnej i przyjaznej dla zdrowia technologii grzewczej grzejnik Dream Heat Crystal Carbon zapewnia natychmiastowe uczucie ciepła podobne do naturalnego ciepła słonecznego. Technologia dalekiej podczerwieni z zastosowaniem kryształu węgla pozwala odczuć ciepło niemal od razu po włączeniu, co sprawia, że jest to nie tylko niezawodne rozwiązanie grzewcze, ale także gwarancja cichej i bezwonnej pracy.

Promiennik podczerwieni na taras w tym wariancie posiada podwójny system ochrony przed przegrzaniem oraz termostat ograniczający temperaturę powierzchni urządzenia. Dostępne są różne wymiary oraz moce promienników: 360 W (60 × 60 × 1,2 cm), 480 W (80 × 60 × 1,2 cm), 600 W (100 × 60 × 1,2 cm), 720 W (120 × 60 × 1,2 cm) oraz 960 W (120 × 80 × 1,2 cm). Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

W ogrodach zimowych mogą również znaleźć zastosowanie folie grzewcze Dream Heat oraz maty grzewcze AMR. Takie rozwiązanie należy przewidzieć na etapie projektowania ogrodu zimowego.