Dbanie o odpowiednią temperaturę panującą w domu jest jednym z fundamentów codziennego komfortu.

Systemy grzewcze od lat pozwalają na zarządzanie emisją ciepła z pozycji ulokowanego na ścianie termostatu, nic więc dziwnego, że oczekiwania wobec nowych urządzeń do ogrzewania  są takie same.

W tym artykule omówimy najważniejsze funkcje termostatów pokojowych. Zastanowimy się również, jak zastosować te urządzenia w swoim domu, aby osiągnąć optymalną kontrolę nad temperaturą.

Termostaty pokojowe i ich funkcje

Termostaty to urządzenia pozwalające na kontrolowanie temperatury w pomieszczeniach zamkniętych. Istnieje więc szereg funkcjonalności, jakie muszą spełniać. Przede wszystkim mowa tutaj o programowalnych ustawieniach temperatury, czujnikach ruchu oraz komunikacji z innymi urządzeniami – np. telefonami, aby zapewnić sobie komfort sterowania temperaturą z pozycji trzymanego w kieszeni smartfona. W dobie upowszechniających się rozwiązań typu smart house jest to opcja, na którą liczy coraz więcej klientów.

Dzięki funkcji programowania można zaplanować harmonogram temperatury w ciągu dnia, co pozwala oszczędzać energię i zapewniać komfort w domu. Termostaty wyposażone w czujniki ruchu z kolei automatycznie dostosowują temperaturę w zależności od obecności domowników w pomieszczeniu, zwiększając tym samym efektywność energetyczną. Warto wspomnieć także o funkcji nauki, która przejawia się w „zapamiętywaniu” preferencji temperaturowych użytkownika i dostosowuje ustawienia w oparciu o analizę zachowania, zapewniając idealne warunki w domu.

Niektóre termostaty pokojowe skomunikujemy z innymi inteligentnymi urządzeniami w domu, takimi jak systemami automatyki domowej czy asystentami głosowymi, umożliwiając sterowanie temperaturą za pomocą smartfona lub głosowego polecenia.

Termostaty w sklepie Dream Heat

Profesjonalne produkty do kontroli ciepła od Dream Heat umożliwiają precyzyjne i wygodne sterowanie temperaturą w pomieszczeniach. Są one łatwe w obsłudze i zapewniają wysoki komfort termiczny. Urządzenia te są kompatybilne zarówno z systemami ogrzewania podłogowego, jak i z instalacjami wodnymi czy gazowymi. 

Proponowane termostaty pokojowe i łazienkowe z funkcją programowania są odpowiednie nie tylko do użytku domowego, sprawdzają się również w warunkach komercyjnych lub przemysłowych. Osoby niepokojące się o spójność estetyczną swoich domowych pomieszczeń uspokajamy – elegancki design urządzeń świetnie harmonizuje z nowoczesnym wystrojem wnętrz.

Wyraźny interfejs użytkownika jest czytelny zarówno w dzień, jak i w nocy, a wysoki kontrast umożliwia łatwe korzystanie z urządzeń nawet osobom z wadami wzroku. Specjalny system montażu z kolei zapewnia łatwą instalację modułów sterowania w dowolnym miejscu w pomieszczeniu.

Warto podkreślić, że w ramach oferty Dream Heat termostaty pokojowe dostępne są w różnych kształtach i kolorach, aby dopasować je do architektury wnętrz mieszkania, domu lub biura. Dzięki podwójnemu zasilaniu – sieciowemu i bateryjnemu – urządzenia nie tracą swojej konfiguracji w przypadku przerw w dostawie energii elektrycznej. Dodatkowo można nimi sterować za pomocą aplikacji na smartfonie lub smartwatchu.

Te wysokiej klasy urządzenia umożliwiają zdalne sterowanie, a zastosowane protokoły komunikacyjne dbają o bezpieczeństwo –  nie ma ryzyka, że nieuprawnione osoby uzyskają dostęp do sieci domowej. Inteligentne programowalne termostaty pokojowe i łazienkowe od Dream Heat to gratka nie tylko dla entuzjastów technologicznych gadżetów, ale przede wszystkim dla każdego, kto szuka sposobów na zwiększenie swojego codziennego komfortu. Oferujemy autorskie, profesjonalne rozwiązania podnoszące wygodę życia.

Termostaty dostosowane są zarówno do nowoczesnych systemów, jak i opcji tradycyjnych. Specjalnie do sterowania elektrycznymi układami ogrzewania podłogowego, wodnego lub kotłowego na wodę/gaz została stworzona seria NJ-3000/6000. Urządzenia te sprawdzą się w nieruchomościach komercyjnych, przemysłowych i domowych. Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą.