W Polsce w ostatnich latach duża popularnością cieszą się budowa domów drewnianych. Mają one wile zalet min niski koszt budowy oraz szybki czas budowy. Prócz prostoty i szybkości ich stawiania stwarzają one duże możliwości stworzenia różnorodnej bryły, zastosowanie różnych technik wykończenia wnętrz oraz elewacji  oraz łatwość rozprowadzenia instalacji. Domy z konstrukcji drewnianej cechują się duża energooszczędnością oraz łatwością ogrzania.

Jedną z technologii ogrzewania domów prądem  jest tzw.”podłogówka”. Ogrzewanie podłogowe elektryczne pozwala nam wykorzystać walory domy drewnianego. Zapewnia ono znakomity komfort  termiczny, a ponadto nie ogranicza nam aranżacji wnętrza oraz ewentualnych dalszych zmian.

Ogrzewanie podłogowe możemy zamontować na każdej powierzchni pokój, sypialnia. Tutaj znakomitym rozwiązaniem jest zastosowanie pod panel jest folia grzewcza Dream Heat, której kładziemy około 70% powierzchni  danego pomieszczenia. Również folie grzewcze Dream Heat jako jedyne na rynku możemy zastosować pod pomieszczenia mokre np. łazienki, kuchnie której kładziemy około 50% danej powierzchni.

Niewątpliwie znaczącym czynnikiem w przypadku ogrzewania foliami Dream Heat jest szybkość wykonania instalacji. Przykładowy 100 metrowy dwu osobowy zespół autoryzowanych instalatorów Dream Heat wykonać w 1 dzień. W porównaniu z montażem z innymi systemami ogrzewania np. kocioł, pompa ciepła.

Ważnym atutem ogrzewania foliami grzewczymi Dream Heat jest koszt instalacji systemu. W przypadku domu drewnianego około 100m2 jest to koszt około 23 tysięcy złotych. W porównaniu z instalacja np. pompy koszt około 60 tysięcy złotych. Istotnym czynnikiem jest również eksploatacja systemu ogrzewania podłogowe w domu drewnianym. W przypadku zastosowania folii grzewczych Dream Heat ma najdłuższa na rynku gwarancje 30 lat jeśli wykonana jest przez autoryzowanego instalatora Dream Heat. Ogrzewanie foliami grzewczymi nie wymaga przeglądów w porównaniu z innymi systemami ogrzewania co w skali kilkunastu lat wpływa niewątpliwe na koszty. System ogrzewania foliami Dream Heat praktycznie jest bezawaryjny w tym na uszkodzenia mechanicznie. Kolejnym atutem ogrzewania foliami Dream Heat jest niewątpliwie oszczędność miejsca nie potrzebujemy kaloryferów/grzejników. Ogrzewanie foliami jest znakomitym rozwiązaniem zdrowotnym dla alergików, w porównaniu z konwencjonalnymi systemami ogrzewania związane jest to cyrkulacja powietrza. Ogrzewanie podłogowe foliami Dream Heat działa na zasadzie podczerwieni co jest kolejnym atutem pro-zdrowotnym.

Istotnym elementem ogrzewania podłogowego foliami Dream Heat jest użytkowanie oraz funkcjonalność systemu. Podniesienie temperatury o 7 stopni  jest to czas około 40 minut co nie osiągniemy przy innych systemach ogrzewania. Sterowalność systemy jest bardzo intuicyjna poprzez termostaty Dream Heat oraz aplikację na urządzenia mobilne.

Koszt użytkowania w porównaniu z systemami ogrzewania też wypada na korzyść ogrzewania podłogowego foliami grzewczymi szczególnie jeśli powiążemy to instalacją fotowoltaiczną.

Bardzo ważnym elementem w dzisiejszych czasach użytkowanie systemu ogrzewania foliami grzewczymi jest aspekt pro-ekologiczny. System jest bez emisyjny, brak komory spalania czystsze powietrze w okolicy.